Поразително: Нема ниту еден клуб од Македонија во Топ 10 најгледани од ексју просторите (ФОТО)

Додека екипите од поранешната држава остваруваат сè поголеми успеси на европските натпреварувања, македонските тимови едноставно „тонат“.

Доказ за тоа е и последната листа објавена на фејсбук-страницата „Балкански навивачи“, каде што се објавени десетте најгледани клубови од ексју просторите.

На листата нема ниту еден тим од нашата држава, а на врвот е Хајдук, кој во досегашниот тек од сезоната на домашен терен имал 88.809 навивачи, односно во просек по 9.867.

На второто место е Црвена ѕвезда со 62.469, односно 6.249 по натпревар, додека топ-три ги комплетира Железничар со 36.244 (3.330 по натпревар).

- Оглас -

Најнови вести