Порто одби место во Суперлигата, сега Бенфика лобира за учество во Г-20

Португалскиот „Рекорд“ објави дека популарните Орли од Лисабон се заинтересирани за настап во Лигата што предизвика голем потрес во европскиот фудбал.

Слични вести...