Посебните игри на Sport Life носат посебни добивки

Во SPORT LIFE обложувалниците можете да стигнете до голема добивка на повеќе начини. Еден типувач во „Кичево 2“  си ја проба среќата со типот кој го има само во нашите обложувалници, а тоа е двојната шанса на полувреме, со нерешен краен исход (12-X).

Типувачот успеа да погоди три средби токму со овој тип, а со вложени 100 денари, си доби 192.099 денари. Големо „браво“ заслужува погодениот исход од мечот Бордо – ПСЖ. „Светците“ во Лига 1 се неприкосновени, имаа 14 победи во низа, а токму вчера заврши нивната серија со ремито против „жирондинците“ од 2-2. Голот на Нејмар им донесе предност на гостите по првиот дел, а Бордо на крајот се избори за бод против шампионот на Франција.

На ист начин го погоди и дербито помеѓу Рома и Интер. „Нераѕурите“ по првите 45 минути водеа со голот на Кеита, додека средбата на „Олимпико“ заврши без победник (2-2).

ВО ВЕЛЕС ЗНААТ КАКО СЕ ДОБИВА 7.500 ЕВРА СО 50 ДЕНАРИ

Типувач од Велес од денес е побогат за 7.500 евра, поточно 461.172 денари. Со влог само од 50 денари, типувачот погоди 12 парови, кои повеќето се средби од пониските англиски лиги. Само Лестер и Ватфорд е средба од Премиер лигата, која заврши во корист на „лисиците“ со конечни 2-0.

ЧЕТИРИ ПАРОВИ СЕ ДОВОЛНИ ЗА ОГРОМНИ ДОБИВКИ, ВО ОХРИД И КОЧАНИ СЕ „СВЕДОЦИТЕ“

Слична сума како во Велес е исплатена и во Охрид. Меѓутоа, овој типувач си има свој систем на игра кој, очигледно, му прилега. Со 100 денари, исплатени се 445.797 денари, а на типувачот среќа му донесе играта ГГ и 3+ во прво полувреме. За овој тип коефициентите се движат од 7,20 па нагоре, во зависност од средбата.

Во „Кочани 4“ е исплатен добитен тикет со истиот систем као и на Охриѓанецот. Сепак, овој типувач вложи само 20 денари, а во џебот си стави 106.704 денари. Да падне барем по еден гол на двете страни и притоа да има и трет погодок уште по првите 45 минути е ризична игра, но, кој не ризикувал, останал со празни раце.

МНОГУМИНА СЕ МАЧАТ ДА „ФАТАТ“ ТРИ ПАРОВИ НА ЕДЕН ТИКЕТ, НО ОВОЈ МАЈСТОР ПОГОДИ 38!

Да, добро прочитавте – 38 погодени парови на еден тикет! Во „Мачук“ Струмица типувач уплати 20 денари играјќи го системот 2+, па успеа да ги погоди сите 38 наведени средби. За добивката од 90.783 денари заслужни се натпреварите во Англија, од Премиер лигата, ФА Купот, па речиси сè до најниско рангираниот шампионат на Островот.