По ждрепката некои квоти се сменија, Наполи стана втор фаворит за титула во ЛШ!

Наполи како најдобар италијански тим во моментов, по ждрепката за четвртфиналето во Лигата на шампионите, каде што ривал му е Милан, а потоа Интер или Бенфика, стана втор фаворит за титула во елитното европско натпреварување.

Според квотите во Sport Life, Манчестер сити е прв фаворит, квотата за нив е 3.00, за Наполи падна на 3.75, а квотата за Баерн е 4.00. Најмали шанси му се даваат на Милан, кој треба да игра со Наполи во четвртфиналната фаза.

- Оглас -

Најнови вести