Последна шанса за Микел Хансен да го освои трофејот од Лигата на шампионите, но Алборг е аутсајдер (Фото)

Европа денес ќе го добие новиот ракометен владеле, со оглед на тоа дека Магдебург беше елиминиран во полуфиналето, па Барселона или Алборг ќе го кренат трофејот кој Вардар го освојуваше двапати.

Според квотите во Sport Life, екипата на Барселона е голем фаворит со квота од 1.39, додека победата на Алборг има квота од 3.80. Тоа значи дека Микел Хансен можеби и во последниот обид нема да дојде до единствениот трофеј кој му недостасува во кариерата, токму овој од Лигата на шампионите.

Најважниот натпревар на клупски план оваа сезона ќе го судат најдобрите светски судии, македонците Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.

Во борбата за утешното трето место ќе се сретнат поразените екипи од полуфиналето, Магдебург и Кил. Шампионот од минатата сезона е голем фаворит со квота од 1.35, додека квотата за победа на Кил е 4.10.

Понудата во Sport Life за завршницата од ракометната Лига на шампиони ја вклучува и најпопуларната игра „плус-минус“ голови кај ракометарите. Комплетната понуда на Sport Life за ракометната Лига на шампиони може да ја погледнете ТУКА.

- Оглас -

Најнови вести