Последното коло од Спортската прогноза започнува утре: Унион и Вердер се топ фаворитите за викендов

Последното коло од најпопуларната бесплатна игра во Македонија, Спортската прогноза на Sport Life започнува утре. Тоа значи дека остануваат уште околу 24 часа да ги пополните вашите типови и да дојде до одлични подароци за вашето знаење.

Над 1.500 играчи на Спортската прогноза веќе ги пополнија типовите, а според нивно мислење, Унион Берлин и Вердер Бремен се топ фаворити овој викенд. Токму овие две екипи имаат најголем процент дека ќе победат на домашен терен.

Дури 77,35% од играчите веруваат во фудбалерите на Унион Берлин, а малку помалку, односно 75,06% очекуваат победа на Вердер Бремен во мечот против Бохум.

За погодена 13-ка, подарокот можете сами да си го одберете.

Изборот е меѓу трите понудени варијанти:

Смарт ТВ самсунг 55” 4K,

Xiaomi електричен тротинет и

Сони плејстејшн 5.

Стандардно, подароци има и за прогнозерите што ќе утнат еден пар, ним им следува ваучер од 1.000 денари во Sport Life, а тие со две утки добиваат ваучер од 500 денари.

Финишира и трката во генералниот пласман, а за генералниот пласман се бројат и двата резервни пара, на кои исто така задолжително треба да типувате.

Прогнозирајте и бидете во трка за освојување примамливи подароци!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести