Повеќе од 30 повредени навивачи на ЦСКА во метро во Рим (видео)

Вчера во центарот на Рим се повредија голем број луѓе, главно навивачи на ЦСКА Москва кои се упатија кон мечот на „Олимпико“ со метро, потврди италијанската полиција.

„Група навивачи на ЦСКА се повредени при влегување во метро станицата. Во еден момент дојде до расипување на движечките скали. Пријавени се осум повредени, но се верува дека има и повеќе“, стоеше во соопштението на полицијата.

Руската амбасада потврди дека има повеќе од 30 повредени навивачи, а има информации дека еден навивач се здобил со тешки повреди, односно останал без нога. Скалите почнаа да се движат многу брзо, а луѓето не можеа да тргнат навреме. Минувачите од спротивната страна се обидуваа да помогнат, но гужвата само ги влоши работите.

https://www.youtube.com/watch?v=BjA9Qy2D6ok

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести