Познати квотите за финалето Ливерпул – Реал, еден тим се смета за голем фаворит

Вторпат во последние пет години Реал Мадрид и Ливерпул ќе играат во финалето на Лигата на шампионите. Во 2018 година Реал славеше со 3:1, што значи дека англискиот тим ќе бара реванш во Париз.

Sport Life веќе ги објави коефициентите за спектаклот кој треба да биде на 28 мај во Париз, а според коефициентите, Ливерпул ќе биде во улога на фаворит. За победа на англискиот тим коефициентот е 2.00, додека Реал Мадрид да се радува во регуларните 90 минути квотата е 3.70. За да има драма и по 90 минути, односно да биде нерешено и да мора да се играат продолженија, коефициентот е 3.80.

Тука се и сите останати игри кои ги нуди Sport Life, па уште сега може да се обложите за финалето во Лигата на шампионите.

- Оглас -

Најнови вести