Познати се паровите кои треба да ги дадат 10-те екипи кои ќе играат во групната фаза во Лигата на Европа

Плејоф-дуелите за пласман во групната фаза во Лигата на Европа ќе бидат на 24 и 31 август, по што ќе се знаат десетте клуба што ќе останат да се натпреваруваат во второто по ранг натпреварување на УЕФА.

Ждрепката сакаше во плејофот во Лигата на Европа да бидат овие двојки:

Спавија Прага/Днипро – Днипро Луганск

Олимпијакос/ Генк – Чукарички

Унион Сент Жилос – Лугано

Астана/Лудогорец – Ајакс

Жалгирис/Хакен – Абердин

Ласк – Зрињски/Брејдаблик

Клаксвик/Молде – Шериф Тираспољ/БАТЕ Борисов

Олимпија Љубљана/Галатасарај – Карабах/Хелсинки

Слован Братислава/Макаби Хаифа – Раков/Арис Лимасол

АЕК/Динамо – Копенхаген/Спарта Прага

- Оглас -

Најнови вести