Познати составите на Македонија и Словенија

Селекторите на македонската и словенечката ракометна репрезентација, Кирил Лазаров и Љубомир Врањеш, ги објавија составите за денешниот меч.

На голманската позиција покрај Мартин Томовски, во нашиот состав има место и за Градимир Чаневски.

 

- Оглас -

Најнови вести