Празничен тикет за Илинден – Со уплата од 50 денари до добивка од 10 илјади евра

Празнично на Илинден дополнителна причина за радост има во Пехчево, каде обложувач во Sport Life мајсторски одигра тикет за 50 денари со осум погодени двојки на играта 4+ на голови и си заработи неверијатни 10 илјади евра.

Почетокот беше одличен, а Силкеборг и Хобро во мечот од данската Суперлига заврши со резултат 2:3 како најава за добитен тикет.

За добивка од 10 илјади евра секогаш треба и среќа, а чудото се случи во Букурешт, каде во второто полувреме „паднаа“ дури шест гола, по скромните почетни 45 минути без голови на мечот меѓу Динамо Букурешт и Академика Клинчени. Конечниот резултат од 4:2 за Динамо донесе многу радост во Пехчево, бидејќи веќе се наѕираше големата добивка. Со голеади ја потврдија Лутон и Мидлсбро, кои одиграа 3:3, а Клуб Бриж лесно го преслуша Сент Трујден со 6:0.

Вилјем Втори и Гројтер фирт славеа со по 3:1 на гости против Цволе, односно Сент Паули, а за добитен тикет во Sport Life со голови и реми од 2:2 се погрижија Данфермлајн и Данди, односно Заглебје и Јагјелонија во Полска.

Таман за убава добивка на почетокот на новата сезона, за која обложувалниците на Sport Life најавуваат супер бонуси и многу нови изненадувања.