Пред стартот на новата сезона типувајте во Sport Life на вкупно победи на НБА екипите

Интерсна е понудата на Sport Life пред стартот на новата сезона во НБА лигата закажан за пет дена и веќе можете да се обложувате за секој тим посебно колку победи ќе забележи во регуларниот дел.

Како први фаворити котираат актуелниот првак Милвоки бакс и Бруклин нетс со граница од 54.5 победи во Sport Life. Ако мислите дека Адетокумбо и соиграчите од Милвоки и Дурант со останатите кошаркари на Бруклин ќе забележат 55 и повеќе победи во регуларниот дел од сезоната коефициентите се по 1.90.

Трет фаворит е тимот на Јута Џез со граница од 51.5 , па следат Лос Анџелес лејкерс и Феникс санс со понуда и граница од 50,5 победи со коефициент за плус во Sport Life од 1.90.

Најслабо од сите 30 екипи во НБА лигата котираат Орландо меџик со граница од 22.5 победи и Оклахома сити тандер со една победа повеќе за плус во Sport Life со квота од 1.95.

Новата сезона ќе почне во среда наутро од 01.30 часот со дербито меѓу Милвоки бакс и Бруклин нетс, а потоа ќе има уште едно интересно дерби меѓу Лос Анџелес лејкерс и Голден стејт вориорс од 04 часот.

 

 

- Оглас -

Најнови вести