Пред три месеци постигна хет-трик против Турција, сега е одлична квота да погоди барем еднаш

Австрија е едно од пријатните изненадувања на ЕП откако групната фаза ја заврши на првото место пред Франција и Холандија, кои исто така поминаа понатаму. Австријците имаат одлична генерација, која реши супер резултати предводени од селекторот Ралф Рангник.

Турција е селекција која знае да блесне, но ако сака да се радува вечерва, ќе мора добро да се намачи.

Овие две селекции играа пријателски меч само пред три месеци и тогаш Австрија немаше милост кој Турците, победувајќи со убедливи 6:1. Тешко е сега да се очекува таков расплет, но секако може да се очекуваат голови.

Во Специјалниот сингл на Sport Life има одлична понуда за прв стрелец или стрелец во текот на мечот. Тука се и комбинациите за стрелец и победник на средбата. Михаел Грегорич даде хет-трик пред три месеци, а сега да погоди барем еднаш во текот на мечот е со квота од точно три.

Тука се и статистичките игри за бројот на корнери, прв или последен жолт картон, корнер, замена… Едноставно, ова нуди дополнителна возбуда на следење на мечот по кој една од репрезентациите ќе мора да ги пакува куферите за дома.

- Оглас -

Најнови вести