Предлог замислениот тикет на играчите на Спортска прогноза има неверојатно голема квота

Првото коло од шесттата сезона на Спортската прогноза на Sport Life започна вчера и веќе немате можност за типување. Сепак, како утеха останува дека денешните натпревари од понудата може да се одиграат на тикет, кој би имал неверојатна квота од 169.

Доколку им веруваме на прогнозерите, односно на мнозинството, тогаш денес треба да очекуваме победи на Монпеље, Стразбур и Валенсија, како и Астон Вила и Барселона од резервните парови. Овие натпревари имаат најголем процент на типување на победа на посочените екипи. Колку за пример, 82.90% од играчите на Спортска прогноза предвидуваат победа на Валенсија или 83.56% на гостинска победа за Астон Вила.

Замислениот тикет на играчите на Спортска прогноза, според мнозинството на типувачи, би изгледал вака:

Монпеље – Римс 1

Стразбур – Тулуз 1

Мајнц – Ајнтрахт Ф. Х2

Њукасл – Ливерпул 1Х

Валенсија – Осасуна 1

Ница – Лион Х2

Барнли – Астон Вила 2

Виљареал – Барселона 2

- Оглас -

Најнови вести