Прекрасна минијатура на Марсијал, максимален ефект за Манчестер јунајтед (Видео)

Ентони Марсијал постигна прекрасен гол за Манчестер јунајтед, вториот на мечот против Ватфорд што Црвените ѓаволи го добија со 3:0.

Францускиот интернационалец од втор обид со финта се одлободи од одбраната на гостите и мајсторски го совлада Бен Фостер во 58. минута.

https://www.youtube.com/watch?v=GcZVW17vbdA

Претходно од пенал што беше направен над него Бруно Фернадеш погоди во 42. минута и тоа му е дебитантскиот погодок за Манчестер јунајтед. Последниот гол беше дело на Гринвуд.

Со ист резултат Вулверхемптон славеше против Норич, а двоен стрелец беше Диого Жота. Напаѓачот на Волците беше прецизен во 19. и во 30. минута. Отпорот на Канаринците го скрши Раул Хименес со прецизен удар во 50. минута.

- Оглас -

Најнови вести