Преку 1.500 играчи на Спортската прогноза составија виртуелен тикет со квота од 123

Тековното коло на бесплатната игра на Sport Life, Спортската прогноза, започна вчера и веќе немате можност да ги пополните вашите типови, но тоа не значи дека денешните натпревари не треба да ги одиграте на тикет. Остануваат уште седум натпревари за денес, а доколку следите што одиграа преку 1.500 играчи на најпопуларната бесплатна игра, Спортската прогноза, тогаш лесно може да дојдете до тикет со квота од 123.

Победата на Манчестер сити над градскиот ривал Манчестер јунајтед е најголема сигурица за денес, а голем процент од играчите предност ѝ даваат и на екипата на Жирона на гостувањето кај Мајорка.

Одлични квоти има и за победите на Лион и Порто против Ленс, односно Бенфика, додека двојни шанси може да одиграте на екипите на Јувентус и Барселона на гостувањата кај Наполи, односно Атлетик Билбао.

1704 – 13:00 – Тулуз – Ница Х (3.05)
1010 – 16:30 – Манчестер сити – Манчестер јунајтед 1 (1.31)
1308 – 18:30 – Мајорка – Жирона 2 (2.30)
1709 – 20:45 – Лион – Ленс 1 (2.65)
3613 – 20:45 – Наполи – Јувентус Х2 (1.52)
1309 – 21:00 – Атлетик Билбао – Барселона Х2 (1.39)
1542 – 21:30 – Порто – Бенфика 1 (2.40)

- Оглас -

Најнови вести