Премиерлигашите доминираат во Квотите на денот (Фото)

Од петте предложени Квоти на денот во Sport Life, сите се реално остварливи, најголемата е 2.35, а за петте предлози заедно вкупната квота е 40.39.

Првиот предлог е во Sport Life да уплатите дека Ливерпул ќе победи на гостувањето кај Тулуз и притоа ќе има барем по еден гол во двете полувремиња на овој меч. За оваа комбинација, добивате квота 2.00.

Потоа ви се нуди да уплатите дека Ајакс нема да го победи Брајтон, но дека двата тима ќе дадат гол и за тоа имате квота од 1.95.

Баер Леверкузен да постигне гол(ови) во двете полувремиња на гостувањето кај Карабах носи квота од 2.05 и заслужува да се најде на тикет.

Ако верувате во победа на Вест хем против Олимпијакос во меч со 2-5 гола, уплатете во Sport Life, таму добивате квота од 2.15 за оваа игра.

Поединечно гледано, најголема квота има за последниот, петти меч, Глазгов ренџерс – Спарта Прага. Квотата од 2.35 ќе биде добитна ако Чесите дадат гол на „Ајброкс“, но и дека тоа нема да им биде доволно да победат.

- Оглас -

Најнови вести