Пресврт: Борис Бекер од затвор ќе биде дел од Ролан Гарос

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер минатата недела влезе во затвор да ја одлежи казната која ја доби поради затајување на имот и други вредни работи. Се работи за две и пол годишна затворска казна, која ќе ја лежи во озогласениот затвор „Вандсворт“, кој се наоѓа во близина на Вимблдон.

Бројни медиуми денеска пренесуваат дека е можно Бекер од затвор да биде специјален коментатор на „Еуроспорт“ за мечевите од гренслем-турнирот во Париз, популарниот Ролан Гарос. Се најавува дека Бекер ќе добие специјално студио во затворот и оттаму ќе има свое шоу на најпознатиот тениски турнир кој се игра на земјена подлога.

„Менаџментот на Еуроспорт моментално ја размислува можноста околу тоа во затворот во кој е Бекер да биде поставено студио за пренос на телевизија“, се вели во најавата околу евентуалното повторно враќање на Бекер на ТВ екраните.

- Оглас -

Најнови вести