Прецизен австриски хулиган, голманот на Фенербахче во Виена погоден со шише (Видео)

Фенербахче води со 1-0 на половина час пред крајот на средбата во Виена со Австрија, а црна дамка фрли инцидентот кога голманот на гостите Алтај Бајиндир беше погоден со шише во пределот на градниот кош.

Шишето полета од трибината на која се фановите на Австрија Виена, па тоа уште повеќе ги разгневи турските навивачи кои ги има исто така во голем број.

Инаку, деби за Фенер има Езџан Алиоски, кој доби и жолт картон.

Еве како изгледапе инцидентот во Виена кој ги зовре страстите:

- Оглас -

Најнови вести