Примивме наивни голови за пораз, Македонија загуби од Австрија со 1:3

Клучен момент беше лошата реакција на голманот Столе Димитриевски во 78-мата минута, кога резервата на Австрија, Грегорич, го даде голот за одлука.

Слични вести...