Проблеми за Вардар: Горбок ги скина лигаментите на коленото

Бекот на „црвено-црните“ ќе паузира неколку месеци

Левиот бек на Вардар, Сергеј Горбок, се соочува со повреда на коленото откако на последните медицински прегледи е утврдено дека се работи за скинати лигаменти. Рускиот ракометар се повреди во саботниот тренинг, ќе отсуствува неколку месеци, што е голем проблем за европскиот вицепрвак пред почетокот на сезоната во Лигата на шампионите.
Поради скршеница на дланката, недостапен за Вардаци е и капитенот Стојанче Стоилов, како и резервниот голман Даниел Ѓорѓески. Во тренажен процес од неодамна се вратија Игор Карачиќ и Вуко Борозан.
Вардар денес (20.15 часот) го игра вториот натпревар во СЕХА-лигата, во СЦ „Јане Сандански“ ќе го пречекаат тимот на Железничар Ниш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести