Прогнозерите имаат супер празничен тикет, за добитна 7-ца коефициентот е над 400

Големата армија на учесници во 33. коло на Спортска прогноза оддамна ги одигра своите типови на популарната Тринаесетка и ако се послушаат нивните совети за преостанатите 7 меча што се играат празнично, денеска и утре може да се состави тикет со вкупен коефициент од 404 во Sport Life.

Во голем процент прогнозерите веруваат во победи на Елче, Арсенал, Реал Сосиедад, Марсеј и Бетис, типуваат на реми меѓу Емполи и Торино и дека Гранада нема да загуби од Селта.

Ако ги послушате нвните совети и бидат погодени шестте натпревари што се играат денеска и утрешниот меѓу Хетафе и Бетис, тогаш за уплата од 100 денари добивката во бруто износ би била над 40.000 денари во Sport Life.

Еве ја седмицата што ја предлагаат прогнозерите, според процентот на типувањата во 33. коло на Спортска прогноза:

Елче – Осасуна 1 – 2.75

Емполи – Торино Х – 3.30

Гранада – Селта 1Х – 1.44

Вест хем – Арсенал 2 – 1.80

Рајо Валјекано – Реал Сосиедад 2 – 2.45

Марсеј – Лион 1 – 2.55 Супер тип на Sport Life

Хетафе – Бетис 2 – 2.75

 

- Оглас -

Најнови вести