Простачко однесување на жена, плукна африкански фудбалер (Видео)

Една 45-годишна жена, навивачка на Мехелен, на натпреварот од белгиската лига против Гент, од првиот ред на трибините го плукна гостинскиот фудбалер, Кениецот Џозеф Окуму.

За нејзина несреќа, камерите го забележаа испадот, па беше идентификувана. Клубот Мехелен објави соопштение во кое објасни дека станува збор за редовна навивачка и го осудија нејзиното однесување.

- Оглас -

Најнови вести