Првиот црвен картон на Мундијалот го доби голманот на Велс (Видео)

Првиот црвен картон на Мундијалот во Катар го доби голманот на Велс, Вејн Хенеси, а за исклучување требаше да се гледа ВАР, иако беше јасно дека стартот е за драстична казна.

Хенеси задоцни со старт и со висок ѓон го фаулира Тареми и првично доби жолт картон.

Но, судијата Ескобар доби сигнал да го прегледа моментот и потоа донесе правилна одлука да го исклучи Хенеси.

Моментот од 86-тата минута и првиот црвен картон на Мундијалот можете да ги погледнете ОВДЕ.

- Оглас -

Најнови вести