Прво полувреме без голови: Мрежите мируваат, напаѓачите без муниција во ЛШ

Мрежите мируваат по првите 45 минути на осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите во Рим и во Париз.

Баерн Минхен доминира против Лацио, но Кејн и Мусијала никако не успеаваат да го пронајдат патот до противничката мрежа. За разлика од Рим, интересно е во Париз, каде што изненадувачки Реал Сосиедад имаше иницијатива, но лесно можеше да се случи да бидат казнети кога стивнаа нападите.

Сепак, офанзивниот фудбал во првото полувреме ветува дека во второто полувреме конечно ќе биде скршен мразот и ќе видиме погодоци и на двата меча.

- Оглас -

Најнови вести