Првото миланско е-дерби без победник (Видео)

Дуелот на Интер и Милан, кој го играа на ПЕС 2020, заврши нерешено 2-2. Денешното електронско дерби со нетрпение го очекуваа фановите на двата ривали. Од една страна, за Интер играше Себастијано Еспозито, додека со екипата на Милан играше Рафаел Леао.

Кога нема вистински фудбал, и ова е добро, колку-толку фановите да имаат занимација.

- Оглас -

Најнови вести