Рабио по мечот со Атлетико изгледа како да бил на фронт

Адриен Рабио, францускиот фудбалер за врска од редовите на Јувентус, на вчерашниот контролен натпревар против Атлетико Мадрид се здоби со повреда на главата и поради крварењето, мораше предвреме да го напушти теренот.

Рабио играше во второто полувреме и на теренот мина 25 минути.

Рабио се судри со главата со клупскиот колега Бремер, а по мечот кој шпанскиот тим го доби со 4-0, објави фотографија и откри дека за закрпување на дупката во главата биле потребни шест копчиња.

- Оглас -

Најнови вести