Работнички го победи Вардар во пријателски меч

Работнички го победи Вардар со 2-1 во денешниот пријателски натпревар одигран во Скопје.

Гандо Бијала го доведе Работнички во водство уште во втората минута, Вардар израмни со голот на Никола Величковски во 58-ма минута, а победата на Работнички му ја донесе Марио Станковски со голот во 74-та минута.

- Оглас -

Најнови вести