Работник го декласира Пелистер во битолското дерби

Неочекувано лесно и високо, со разлика од 11 голови, помладиот битолски прволигаш го доби локалното дерби со Пелистер. Одложениот меч од првото коло во Суперлигата се играше денеска, а, условно кажано, гостите славеа убедливо со 33:22.

Милан Ѓукиќ беше незадржлив за одбраната на Пелистер и постигна феноменални 13 голови, а на дебито Филип Кузмановски шест пати беше прецизен за Работник Еурофарм.

Кај Пелистер, екипа која одигра многу слаб меч, најефикасен беше Табангет со пет погодоци.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести