Раниери доби отказ во Ватфорд

Премиерлигашот Ватфорд му врачи отказ на својот тренер Клаудио Раниери.

Искусниот италијански стручњак кој во 2016 година на Лестер му донесе сензационална титула во Англија, малку повеќе од три месеци беше на клупата на Ватфорд, а мораше да си замине по поразот од директниот конкурент Норвич.

Како тренер на Стршните, 70-годишниот Раниери имаше само една победа на 14 меча, а триумфот беше од 4-1 против Манчестер јунајтед.

- Оглас -

Најнови вести