Разгорен старт на сезоната: Менаџерите на Лидс и Вулвс во вербален клинч (видео)

Лидс ја доби битката против Вулверхемптон со 2-1 во премиерното коло во Премиер лигата, па предводникот на гостите Бруно Лаге, не можеше спортски да го поднесе поразот.

По крајот на мечот на „Еланд роуд“, Лаге влезе во вербален клинч со домашниот менаџер, Џеси Марч. Иако не се слуша за што расправаат, може да се претпостави дека португалскиот стратег се обидува да ја префрли вината што неговиот тим не освои бодови иако Волците имаа предност од 1-0 во одреден период.

- Оглас -

Најнови вести