Различна судбина во Спортинг за шампионскиот двоец од Риека – Ристовски е казнет, Мишиќ испратен во Динамо Загреб

Нашиот репрезентативец одби трансфер во Динамо Москва и ќе тренира со тимот Б на гигантот од Лисабон, а неговиот некогашен соиграч си замина назад во Хрватска.

Слични вести...