Реакцијата на Клоп кога му го покажаа голот за победа на Белингам го обиколи светот (Видео)

Екипата на Ливерпул синоќа забележа победа со пресврт на гостувањето во Австрија, откако на полувремето губеше со 1-0 од ЛАСК Линц, а на крајот победи со 1-3. На прес-конференцијата по натпреварот, новинарите искористија прилика да го „пецнат“ тренерот на Ливерпул за голот кој го постигна Џуд Белингам во 94-тата минута за победа на Реал Мадрид над Унион Берлин.

Реакцијата на Клоп ги насмеа сите. Тој само кусо рече: „Белингам“ и се насмевна.

Познато е дека Џуд Белингам беше голема желба на Ливерпул и беше многу блиску до трансфер на „Енфилд роуд“. Сепак, на крајот се одлучи да се пресели во Реал Мадрид, а навивачите на Ливерпул, но и Јирген Клоп, останаа разочарани од ваквата негова одлука.