Реал го купи за 80 милиони евра, а тој покажа дека има и други таленти: Засвири на клавир и ги воодушеви сите (Видео)

Репрезентативецот на Франција, Орелијан Чуамени, минатото лето пристигна во Реал Мадрид, а “кралевите“ за него платија 80 милиони евра на Монако. Фудбалерот на теренот максимално ги оправда вложените средства, а сега покажа дека и има и други таленти освен фудбалот.

Тој засвири на клавир и ги воодушеви останатите фудбалери, за што говори и видеото кое го објави неговиот соиграч Родриго.

- Оглас -

Најнови вести