Реал Мадрид не дозволи изненадување од Алкојано

Реал Мадрид со 3:1 славеше на гостувањето кај Алкојано во рамките на шеснаестина-финалето од Копа дел реј.

Кралскиот клуб поведе со голот на Едер Милитао 39-та минута и со тој резултат се замина на полувремето.

Дани Вега донесе голема радост и израмнување во 66-та минута. Но, Марко Асенсио и со автоголот на Хосе Хуан ги доведоа работите во контрола за Кралевите.

- Оглас -

Најнови вести