Релаксирано на премиерлигашки меч – Џака може и вака кога Арсенал гази без проблеми (Видео)

Гранит Џака имаше интересен потег и ја смири топката со грб на мечот меѓу Норвич и Арсенал, што неговите Топчии го добија убедливо со 5:0.

Некогашниот капитен на Арсенал си дозволи малку да биде поопуштен и кога немаше ниту еден противник во близина, приреди несекојдневен потег.

[Highlight] Granit Xhaka receiving the pass with his back from soccer

Арсенал лесно го декласира фенерџијата со головите на Сака два, на Тирни, Лаказет и Смит-Роу и се зацврсти на четвртото место со 35 бода.

 

- Оглас -

Најнови вести