Ремек-дело на полскиот напаѓач – Успеа да измиксува удар меѓу волеј и ножички (Видео)

Напаѓачот на полскиот тим Раков Честохова, Фабијан Пјасецки постигна маестрален гол на дуелот со Радомијак Радом, со кој неговиот тим поведе со 1:0.

Пјасецки успеа да искомбинира удар што личи и на волеј и на ножички и од тешка позиција постигна феноменален гол.

Raków Częstochowa 1-0 Radomiak Radom – Fabian Piasecki 45+3′ scissor kick / great goal (Polish Ekstraklasa) from soccer

Раков потоа успеа да постигне уште два гола и во финишот на мечот што ќе се памети по голот на Пјасецки води со 3:0.

- Оглас -

Најнови вести