Реми кое не им одговара ни на Ливерпул, ни на Тотенхем, се радуваат Сити и Арсенал (Видео)

Ливерпул и Тотенхем одиграа 1-1 на „Енфилд“, и тоа е резултат кој не им одговараше ниту на домашните ниту на гостите. Вака, Ливерпул е чекор подалеку од титулата, а Тотенхем се оддалечи од пласман во Лигата на шампионите.

Утре Манчестер сити ќе има шанса со победа да побегне на три бода разлика пред Ливерпул, убава предност на три кола до крај. Луис Дијаз го спаси Ливерпул од уште поголеми маки, но сега на Црвените им останува да се надеваат дека ќе киксира и Манчестер сити.

- Оглас -

Најнови вести