Репрезентациите ќе играат ефикасно вечерва, Германија ќе ја победи Турција (Фото)

Пет натпревари со вкупна квота од 65.6 се дел од Квотите на денот на Sport Life. Три натпревари се од квалификациите за Европското првенство, еден е пријателски меч, додека последниот дуел е од шпанската втора Ла Лига.

Понудата ја отвораат репрезентациите на Ерменија и Велс, а очекувањата се дека домашните нема да победата, но за да биде добитна квотата од 2.50, потребно е и мечот да заврши “гол-гол“.

Репрезентацијата на Белорусија се очекува да одигра ефикасно против аутсајдерот Андора, а понудената квота од 2.55 ќе биде добитна доколку белорусите постигнат најмалку еден гол во првото полувреме, но и најмалку два на целиот натпревар.

Голови во двете полувремиња се очекуваат на мечот помеѓу Израел и Романија, но квотата од 2.10 ќе биде добитна доколку тие бидат распоредени во двете полувремиња и ако бидат во опсег од еден до три.

Германија е фаворит за победата против Турција во пријателскиот меч кој ќе го одиграат овие две репрезентации, но очекувањата се дека натпреварот ќе биде ефикасен. Доколку германците победат и во двете полувремиња има по најмалку еден гол, тогаш квотата од 2.00 ќе биде добитна.

Ефикасен меч се очекува и во шпанската втора Ла Лига. Понудената квота за натпреварот помеѓу Еспањол и Елче е 2.45, а ќе биде добитна само ако се затресат двете мрежи, но и ако головите се распоредени во двете полувремиња.

- Оглас -

Најнови вести