Репрезентацијата се собра, во мислите се Италија и Англија (Фото)

Фудбалската репрезентација на Македонија денес и официјално го има првиот собир пред квалификациските натпревари против Италија на гости и Англија на домашен терен.

Избраниците на селекторот Благоја Милевски денес ќе го имаат и првиот тренинг, кој е закажан во 17:30 часот на тренинг-центарот на ФФМ во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести