Ретко се гледа двапати по ред да се фрли „бунар“, токму тоа му се случи на играч на Бешикташ (Видео)

Кошаркарите на Бешикташ синоќа загубија од Хувентуд со 81:85, а во центарот на вниманието се најде центарот на турскиот тим, Анхел Делгадо.

Центарот на Бешикташ, кој е слаб изведувач на слободни фрлања, сезонава погоди само 14 од 33 обиди, но никогаш двапати по ред не фрлил во „бунар“.

Токму тоа му се случи на синоќешниот меч, но и покрај тоа што се посрами, доби аплаузи со поддршка од навивачите на Бешикташ.

 

- Оглас -

Најнови вести