Ретко се појавуваат заедно во јавност: Новицки со сопругата гледаат тенис во Индијан Велс (Фото)

НБА-легендата Дирк Новицки се појави на тенискиот Мастерс во Индијан Велс во друштво на неговиот некогашен колега Стив Неш, а изненадување е што Германецот беше во придружба на неговата сопруга, со која ретко се појавува заедно во јавност.

Новицки веќе 11 години е во брак со Џесика Олсон, која има татко Швеѓанец, а мајка од Кенија, но живеат повлечено и малку се знае за нивниот приватен живот, освен што е познато дека имаат три деца.

- Оглас -

Најнови вести