Ришарлисон со гол одговори на довербата на Тите (Видео)

Со својот прв гол на светските првенства, а 17-ти во дресот на националниот тим, Ришарлисон му донесе предност на Бразил над Србија од 1-0.

Многумина се чудеа зошто играчот на Тотенхем доби предност во почетниот состав пред Габриел Жезус, кој е во подобра форма сезонава, па со погодокот Ришарлисон ќе ги замолкне или ќе ги намали критиките.

- Оглас -

Најнови вести