Роденденска честитка ја расплака мајка му на Кристијано Роналдо (Видео)

Кристијано Роналдо е многу поврзан со семејството, особено со мајка му Долорес, а овојпат поради обврски фудбалската суперѕвезда е во Манчестер и не можеше да биде дома за роденденот на мајка му на 31-ви декември, испрати порака.

Мајката додека ја читаше пораката, ја фатија емоции, и почна да плаче:

https://twitter.com/i/status/1477393006311489547

- Оглас -

Најнови вести