Рома дава убав гол, сите околу него скокаат и се радуваат, Специјалниот „мува не го лази“ (Видео)

Рома на социјалните мрежи сподели интересно видео на кое е прикажана реакцијата на нивниот тренер Жозе Мурињо во моментот кога Волчицата му дава гол на Јувентус за водство од 1-0, а подоцна се покажа дека тоа беше и конечен резултат.

Мурињо и помошникот подготвуваа измена и планираа што и како понатаму, а и Манчини кога даде гол, Португалецот само погледна како ништо да не било, и продолжи со сериозен израз и со консултации со соработникот.

Сите други околу нив скокаа и се радуваа, но Специјалниот остана ладен:

https://twitter.com/i/status/1632716131919118336

- Оглас -

Најнови вести