Романтична приказна – Јунакот на Исланд што ja најави сензацијата против Англија се врати во матичниот клуб

Во јуни 2016 година на ЕП го постигна првиот гол за Исланд во сензационалната елиминација на Англија, два месеци подоцна потпиша за Фулам, а сега ќе игра за клубот во кој ја почна кариерата.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *