Роналдо ја изневерил Георгина со блогерка од Венецуела?!

Португалецот Кристијано Роналдо ја изневерил девојката Георгина со блогерка од Венецуела. Ова го тврди Георгилаја, девојката која спиела со Роналдо.

Таа тврди дека во март минатата година пред натпревар на Португалија, Роналдо ја повикал во хотел, тие запознале, се фотографирале заедно и потоа фудбалерот ја повикал во нејзината хотелска соба.

„Кога ја видов пораката, мислев дека сака да дојдам за да се запознаеме, можеби и да се фотографираме, воопшто не размислував за секс. На крајот токму тоа се случи. Јас се согласив да имаме секс, но на крајот се почувствував дека сум изманипулирана од неговата слава и моќ“, тврди Георгилаја за таблоидот „Сан“.

Прес-службата на Роналдо експресно ги демантира овие тврдења на Венецуелката и тврди дека таа сето тоа го измислила за слава и да добие повеќе следбеници на социјалните мрежи.

- Оглас -

Најнови вести