Роналдо си го поднови возниот парк со „чудовиште“ од 8 милиони евра кое е само во десет примерока на светот!

Кристијано Роналдо има новитет во својата гаража, купи „бугати чентодјечи“, и тоа модел каков што го има само во десет примерока на светот.

Верувале или не, овој автомобил вреди дури 8 милиони евра! Роналдо во Ал-Наср има годишна плата од 75 милиони евра, па може да си дозволи да купи вакво супер луксузно возило.

- Оглас -

Најнови вести