Руди има болки во глуждот, но ќе игра против Италија

Шпанија за малку скапо ќе го платеше тешко изборениот триумф (73:650 против Иран) со кој го обезбеди првото место во групата Ц. Во текот на мечот, капитенот Руди Фернандес се здоби со повреда на левиот глужд, но прегледите утврдија дека не се работи за сериозна повреда.

Според информациите од таборот на Црвената фурија, Фернандес многу веројатно ќе ја предводи селекцијата во дуелот против Италија во следната фаза, кој е закажан на 14 септември.

- Оглас -

Најнови вести