Русите сакаат трезни навивачи во Санкт Петербург, Данците ни така не ги примаат во Копенхаген

Градските власти во Санкт Петербург направија вистинска прохибиција на алкохол во деновите кога ќе се играат натпревари на ЕП, а Русите ќе упатат и официјална жалба до УЕФА за односот на Данска

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *